PSA15R-480PV-R-CR4
Mfr.Part #
PSA15R-480PV-R-CR4
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Applications :
ITE (Commercial)
No Load Power Consumption :
300mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
2.82Lx1.97W x 1.31 H 71.7mmx50.0mmx33.2mm
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Published :
Approval Agency :
CE, C-Tick, cULus, GS
Polarization :
Positive Center
Weight :
0.333lb 151.05g
Power (Watts) :
15W
Series :
PSA15R (15W)
Voltage - Output :
48V
Current - Output (Max) :
313mA