PSA15R-240PV-R-C3
Mfr.Part #
PSA15R-240PV-R-C3
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 15W
Output Connector :
Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Connector :
Multi-Blade
Weight :
0.333lb 151.05g
No Load Power Consumption :
300mW Max
Form :
Wall Mount (Class II)
Current - Output (Max) :
625mA
Operating Temperature :
0°C~40°C
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Output :
24V
Size / Dimension :
2.82Lx1.97W x 1.31 H 71.7mmx50.0mmx33.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Efficiency :
Level V
Power (Watts) :
15W
Series :
PSA15R (15W)