PSA15R-120PV-R-C4
Mfr.Part #
PSA15R-120PV-R-C4
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
Product Category :
Form :
Wall Mount (Class II)
Region Utilized :
International
Published :
Applications :
ITE (Commercial)
Input Connector :
Multi-Blade
Cord Length :
59 1.50m
Polarization :
Positive Center
Approval Agency :
CE, C-Tick, cULus, GS
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output (Max) :
1.25A
Efficiency :
Level V
Series :
PSA15R (15W)
Power (Watts) :
15W
No Load Power Consumption :
300mW Max
Voltage - Output :
12V
Weight :
0.333lb 151.05g
Size / Dimension :
2.82Lx1.97W x 1.31 H 71.7mmx50.0mmx33.2mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Operating Temperature :
0°C~40°C