PSA15R-090PV-R-CNR1
Mfr.Part #
PSA15R-090PV-R-CNR1
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W
Polarization :
Negative Center
Voltage - Output :
9V
Power (Watts) :
15W
Size / Dimension :
2.82Lx1.97W x 1.31 H 71.7mmx50.0mmx33.2mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Current - Output (Max) :
1.67A
Series :
PSA15R (15W)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
No Load Power Consumption :
300mW Max
Approval Agency :
CE, C-Tick, cULus, GS
Voltage - Input :
90V~264VAC