PSA15R-075PV-R-CR4
Mfr.Part #
PSA15R-075PV-R-CR4
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 15W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
15W
Operating Temperature :
0°C~40°C
Polarization :
Positive Center
Region Utilized :
International
Weight :
0.333lb 151.05g
Voltage - Output :
7.5V
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency :
CE, C-Tick, cULus, GS
No Load Power Consumption :
300mW Max
Current - Output (Max) :
2A
Size / Dimension :
2.82Lx1.97W x 1.31 H 71.7mmx50.0mmx33.2mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Applications :
ITE (Commercial)
Published :
Series :
PSA15R (15W)