PSA15R-050PV-R-C4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PSA15R-050PV-R-C4
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Voltage - Output :
5V
Series :
PSA15R (15W)
Region Utilized :
International
Approval Agency :
CE, cULus, TUVgs
Applications :
ITE (Commercial)
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Power (Watts) :
15W
Efficiency :
Level V
Polarization :
Positive Center
Operating Temperature :
0°C~40°C
No Load Power Consumption :
300mW Max
Input Connector :
Multi-Blade
Cord Length :
59 1.50m
Published :
Voltage - Input :
90V~264VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
2.82Lx1.97W x 1.31 H 71.7mmx50.0mmx33.2mm
Current - Output (Max) :
3A
Weight :
0.333lb 151.05g
Form :
Wall Mount (Class II)
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm