PS-14SD-S4C2
Mfr.Part #
PS-14SD-S4C2
Description
CONN RCPT HSG 14POS 2.54MM
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Contact Termination :
Crimp
Mount :
Free Hanging
Bulk
Note :
Contacts Not Included
Number of Positions :
14
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Crimp
Published :
Color :
Black
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Contact Type :
Female Socket
Number of Pins :
14
Connector Type :
Receptacle
Pitch :
0.100 2.54mm
Number of Rows :
1
Datasheets
PS-14SD-S4C2
1 Rows Receptacle Bulk Black 14 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp PS