PRG3216P-51R0-D-T5
Mfr.Part #
PRG3216P-51R0-D-T5
Description
RES SMD 51 OHM 1W 1206 WIDE
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
51Ohm
Tolerance :
±0.5%
558.8μm
Susumu PRG3216P-51R0-D-T5
PRG Series, Thin Film, 51Ohm, ±0.5%, -55°C~155°C