PRG3216P-48R7-B-T5
Mfr.Part #
PRG3216P-48R7-B-T5
Description
RES SMD 48.7 OHM 1W 1206 WIDE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
48.7Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Susumu PRG3216P-48R7-B-T5
PRG Series, Thin Film, 48.7Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C