PRG3216P-42R2-D-T5
Mfr.Part #
PRG3216P-42R2-D-T5
Description
RES SMD 42.2 OHM 1W 1206 WIDE
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Resistance :
42.2Ohm
Tolerance :
±0.5%
Series :
PRG
Susumu PRG3216P-42R2-D-T5
PRG Series, Thin Film, 42.2Ohm, ±0.5%, -55°C~155°C