PRG3216P-4220-D-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PRG3216P-4220-D-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet
Download
Description
RES SMD 422 OHM 1W 1206 WIDE
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Resistance :
422Ohm
Number of Terminations :
2
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
PRG
Case Code (Imperial) :
Susumu PRG3216P-4220-D-T5
PRG Series, Thin Film, 422Ohm, ±0.5%, -55°C~155°C