PRG3216P-2612-B-T5
Mfr.Part #
PRG3216P-2612-B-T5
Description
RES SMD 26.1K OHM 1W 1206 WIDE
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
26.1kOhm
1 (Unlimited)
Susumu PRG3216P-2612-B-T5
PRG Series, Thin Film, 26.1kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C