PRG3216P-1601-D-T5
Mfr.Part #
PRG3216P-1601-D-T5
Description
RES SMD 1.6K OHM 1W 1206 WIDE
Resistance :
1.6kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
1W
Tape and Reel (TR)
Susumu PRG3216P-1601-D-T5
PRG Series, Thin Film, 1.6kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C