PRG3216P-1270-B-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PRG3216P-1270-B-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet
Download
Description
RES SMD 127 OHM 1W 1206 WIDE
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
20 Weeks
Series :
PRG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.1%
Published :
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Case Code (Imperial) :
Height :
558.8μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
127Ohm
Susumu PRG3216P-1270-B-T5
PRG Series, Thin Film, 127Ohm, ±0.1%, -55°C~155°C