POE75U-1UP(PD)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
POE75U-1UP(PD)
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
POE INJECTOR 75W 56V DESKTOP
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Power (Watts) - Per Port :
75W
Number of Ports :
1
Efficiency :
80%
Published :
Approval Agency :
CE, cULus
Operating Temperature :
-20°C~40°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Input :
90V~264VAC
Feature :
OCP, OVP, SCP
Factory Lead Time :
18 Weeks
Note :
AC Power Cord Sold Separately
Height :
43.942mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Desktop
Type :
Midspan Injector
Output Connector :
RJ45 (Data, Power)
Compliance :
IEEE802.3af
Current - Output :
670mA
Connector Type :
Power, RJ45
Size / Dimension :
6.53Lx3.15W x 1.73 H 166.0mmx80.0mmx44.0mm
Voltage - Output :
56V