PNP7WVJT-91-330R
Mfr.Part #
PNP7WVJT-91-330R
Description
RES 330 OHM 5% 7W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
7W
Resistance :
330Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.295Diax0.984L 7.50mmx25.00mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
PNP7WVJT-91-330R
YAGEO PNP7WVJT-91-330R
330Ohm, 7W, Wirewound,