PNP4WVJR-73-6R8
Mfr.Part #
PNP4WVJR-73-6R8
Description
RES 6.8 OHM 5% 4W AXIAL
Size / Dimension :
0.217Diax0.669L 5.50mmx17.00mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
6.8Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
4W
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
PNP4WVJR-73-6R8
YAGEO PNP4WVJR-73-6R8
6.8Ohm, 4W, Wirewound,