PNP400JR-73-1R3
Mfr.Part #
PNP400JR-73-1R3
Description
RES 1.3 OHM 5% 4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Series :
PNP
Resistance :
1.3Ohm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Power (Watts) :
4W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
PNP400JR-73-1R3
YAGEO PNP400JR-73-1R3
1.3Ohm, 4W, Wirewound,