PNP1WVJR-73-15R
Mfr.Part #
PNP1WVJR-73-15R
Description
RES 15 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
15Ohm
PNPV
Max Power Dissipation :
1W
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
25 Weeks
Size / Dimension :
0.169Diax0.394L 4.30mmx10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Datasheets
PNP1WVJR-73-15R
YAGEO PNP1WVJR-73-15R
15Ohm, Wirewound,