PM7232S-R22M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PM7232S-R22M
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 17A 1.7 MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Depth :
7mm
Radiation Hardening :
No
Type :
Wirewound
Height :
3.8862mm
Size / Dimension :
0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Shielded
Inductance :
220nH
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Material - Core :
Iron
DC Resistance (DCR) :
2.8mOhm Max
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Current Rating :
23A
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Max DC Current :
36A
Series :
PM7232S
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Current - Saturation :
36A
Datasheets
PM7232S-R22M
Bourns, Inc. PM7232S-R22M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD