PM5HD24VW13-ER
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PM5HD24VW13-ER
Manufacturer
Bivar, Inc.
Description
LED ASSY PNL 5MM HER DIFF 24V
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Termination :
Wire Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Panel Cutout Shape :
Round
Voltage :
24V
Lens Style :
Round with Domed Top
Panel Cutout Dimensions :
0.25 (6.35mm)
Wavelength - Peak :
635nm
Reach Compliance Code :
Unknown
Lamp Color :
Red
Ratings :
DC
Current :
30mA
Published :
Viewing Angle :
45°
Factory Lead Time :
10 Weeks
Termination Style :
Wire Leads - 13 (330.20mm)
Type :
LED
Luminous Intensity :
80 mcd
Lens Transparency :
Diffused
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Pbfree Code :
yes
Datasheets
PM5HD24VW13-ER
Introducing Bivar, Inc. PM5HD24VW13-ER from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:24V, Type:LED, PM5HD24VW13-ER pinout, PM5HD24VW13-ER datasheet PDF, PM5HD24VW13-ER amp .Beyond Bivar, Inc. PM5HD24VW13-ER ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.