PM5447.471NLT
Mfr.Part #
PM5447.471NLT
Description
FIXED IND 470NH 12A 7.4MOHM SMD
Size / Dimension :
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
DC Resistance (DCR) :
7.4mOhm Max
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
470 nH
Current Rating (Amps) :
12 A
Saturation Current :
18 A
Material - Core :
Test Frequency :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
18A
Series :
PM5447.xxxNLT
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Width :
6.9 mm
Height :
1.8 mm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Length :
7.3 mm
Datasheets
PM5447.471NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD