PM5405.822NLT
Mfr.Part #
PM5405.822NLT
Description
FIXED IND 8.2UH 8.5A 28MOHM SMD
Packaging :
Reel
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Saturation Current :
16 A
Size / Dimension :
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Height :
3.5 mm
DC Resistance (DCR) :
28mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
16A
Width :
12.8 mm
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Test Frequency :
100 kHz
Length :
14 mm
Series :
PM5405
Inductance :
8.2 µH
Current Rating (Amps) :
8.5 A
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
Datasheets
PM5405.822NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD