PM5405.122NLT
Mfr.Part #
PM5405.122NLT
Description
FIXED IND 1.2UH 21A 5 MOHM SMD
Width :
12.8 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Inductance :
1.2 µH
Packaging :
Reel
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
5mOhm Max
Current Rating (Amps) :
21 A
Features :
Length :
14 mm
Size / Dimension :
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Tolerance :
±20%
Height :
3.5 mm
Series :
PM5405
Current - Saturation (Isat) :
37A
Saturation Current :
37 A
Test Frequency :
100 kHz
Datasheets
PM5405.122NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD