PM5402.471NLT
Mfr.Part #
PM5402.471NLT
Description
FIXED IND 470NH 8A 14 MOHM SMD
Series :
PM5402
Size / Dimension :
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Packaging :
MouseReel
Material - Core :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Molded
Termination :
Standard
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Test Frequency :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
14mOhm Max
Saturation Current :
12 A
Current - Saturation (Isat) :
12A
Width :
4.31 mm
Inductance :
470 nH
Self Resonant Frequency :
Brand :
Current Rating (Amps) :
8 A
Mounting Style :
PCB Mount
Diameter :
Length :
4.7 mm
Height :
2.2 mm
Datasheets
PM5402.471NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD