PM5402.222NLT
Mfr.Part #
PM5402.222NLT
Description
FIXED IND 2.2UH 4A 61 MOHM SMD
Series :
PM5402
Height :
2.2 mm
Diameter :
Tolerance :
±20%
Inductance :
2.2 µH
Current - Saturation (Isat) :
6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
4 A
Width :
4.31 mm
Power Inductors
Self Resonant Frequency :
Saturation Current :
6 A
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Size / Dimension :
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Test Frequency :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
61mOhm Max
Length :
4.7 mm
Qualification :
AEC-Q200
Termination :
Standard
Packaging :
MouseReel
Datasheets
PM5402.222NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD