PM5401.221NLT
Mfr.Part #
PM5401.221NLT
Description
FIXED IND 220NH 9A 14 MOHM SMD
Size / Dimension :
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Q @ Freq :
Series :
PM5401
DC Resistance (DCR) :
14mOhm Max
Current Rating (Amps) :
9 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
11.2A
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
220 nH
Datasheets
PM5401.221NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD