PM5022S-330M
Mfr.Part #
PM5022S-330M
Description
FIXED IND 33UH 2.8A 75 MOHM SMD
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
44 @ 2.52MHz
Current - Saturation :
5A
Size / Dimension :
0.720Lx0.551W 18.30mmx14.00mm
Pbfree Code :
yes
Series :
PM5022S
JESD-609 Code :
e3
Published :
Military Standard :
Not
Height :
7.6mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
44
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packing Method :
TR
Max DC Current :
2.5A
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Shielding :
yes
Packaging :
Cut Tape (CT)
Q Factor :
44
Current Rating :
2.5A
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Inductance :
33μH
DC Resistance (DCR) :
83mOhm
Height Seated (Max) :
0.280 7.10mm
Depth :
14.3mm
RECTANGULAR PACKAGE
DC Current :
2.5A
Material - Core :
Ferrite
Termination :
SMD/SMT
Case/Size Code :
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Datasheets
PM5022S-330M
Bourns, Inc. PM5022S-330M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD