PM5-S17W28V
Mfr.Part #
PM5-S17W28V
Manufacturer
Bivar, Inc.
Package / Case
Metal
Description
PANEL MOUNT ASSEM WHITE, 12.7MM
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Reach Compliance Code :
Unknown
Type :
LED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AC/DC
Termination :
Quick Connect
Lamp Color :
White
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Panel Cutout Shape :
Round
Lens Style :
Round with Flat Top
Luminous Intensity :
1.2 cd
Viewing Angle :
120°
Factory Lead Time :
8 Weeks
Millicandela Rating :
1200mcd
Voltage :
12V~28V
Package / Case :
Metal
Lens Size :
10.20mm Dia
Packaging :
Bulk
Ingress Protection :
IP67
Current :
20mA
Lens Transparency :
Fresnel
Series :
PM5
Panel Cutout Dimensions :
0.50 (12.70mm)
Datasheets
PM5-S17W28V
Introducing Bivar, Inc. PM5-S17W28V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:12V~28V, Package / Case:Metal, PM5-S17W28V pinout, PM5-S17W28V datasheet PDF, PM5-S17W28V amp .Beyond Bivar, Inc. PM5-S17W28V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.