PM2206.271NLT
Mfr.Part #
PM2206.271NLT
Description
IND MODED POWER 8.05X7.80X2.05 M
Packaging :
Reel
Current - Saturation (Isat) :
32A
Current Rating (Amps) :
21 A
Size / Dimension :
0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm)
DC Resistance (DCR) :
3.5mOhm Max
Shielding :
Shielded
RoHS :
Details
Series :
PM2206.XXXNLT
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.081" (2.05mm)
Inductance :
270 nH
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
PM2206.271NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD