PM2204.452NLT
Mfr.Part #
PM2204.452NLT
Description
FIXED IND 4.5UH 7A 25.3MOHM SMD
Fixed Inductors
Termination :
Standard
Height :
3.1 mm
Series :
PM2204.XXXNLT
Self Resonant Frequency :
Inductance :
4.5μH
Current - Saturation (Isat) :
10A
Width :
6.6 mm
Size / Dimension :
0.268Lx0.252W 6.80mmx6.40mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Application :
Automotive
Current - Saturation :
10A
Saturation Current :
8 A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.122 (3.10mm)
Length :
6.8 mm
Current Rating (Amps) :
7A
Operating Temperature :
-55°C~155°C
DC Resistance (DCR) :
25.3mOhm Max
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Test Frequency :
100 kHz
Datasheets
PM2204.452NLT
Pulse Electronics PM2204.452NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD