PM2204.222NLT
Mfr.Part #
PM2204.222NLT
Description
FIXED IND 2.2UH 10A 12.2MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
12.2mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.122 (3.10mm)
Length :
6.8 mm
Current - Saturation :
15.9A
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.268Lx0.252W 6.80mmx6.40mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Brand :
Series :
PM2204.XXXNLT
Self Resonant Frequency :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Height :
3.1 mm
Inductance :
2.2μH
Saturation Current :
11 A
Test Frequency :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
10A
Width :
6.6 mm
Termination :
Standard
Current - Saturation (Isat) :
11A
Application :
Automotive
Features :
Datasheets
PM2204.222NLT
Pulse Electronics PM2204.222NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD