PM1M050H1AR1000E
Mfr.Part #
PM1M050H1AR1000E
Manufacturer
JAE Electronics
Description
CONN PLUG 0.8MM 50POS R/A AU SMD
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Number of Pins :
50
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
PM1M050H1AR1000E
Tape & Reel (TR)
PM1M050H1AR1000E Overview
This product is packaged in a case marked Tape & Reel (TR).A 50 pin is provided on the device.
PM1M050H1AR1000E Features
Package / Case: Tape & Reel (TR)
50 pins