PM125SH-561M-RC
Mfr.Part #
PM125SH-561M-RC
Description
FIXED IND 560UH 880MA 1 OHM SMD
Max DC Current :
880mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Current Rating :
880mA
RECTANGULAR PACKAGE
Mount :
Tolerance :
±20%
Inductance :
560μH
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Frequency - Self Resonant :
2.4MHz
Current - Saturation :
800mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Q @ Freq :
22 @ 796kHz
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
6mm
Test Frequency :
100kHz
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Datasheets
PM125SH-561M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD