PM125SH-391M-RC
Mfr.Part #
PM125SH-391M-RC
Description
FIXED IND 390UH 1.08A 700MOHM SM
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
1.08A
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Q @ Freq :
20 @ 796kHz
POWER INDUCTOR
Rated Current-Max :
0.65A
Current - Saturation :
1A
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Test Frequency :
0.001MHz
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Inductance :
390μH
Published :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
2.8MHz
Datasheets
PM125SH-391M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD