PM125SH-390M-RC
Mfr.Part #
PM125SH-390M-RC
Description
FIXED IND 39UH 2.8A 70 MOHM SMD
Fixed Inductors
DC Current :
2.8A
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
22
Max DC Current :
2.8A
Height :
6mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Case/Size Code :
Q @ Freq :
22 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant :
10.4MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Current - Saturation :
2.7A
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Inductance :
39μH
yes
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
ECCN Code :
EAR99
Military Standard :
Not
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
12.8mm
Datasheets
PM125SH-390M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD