PM125SH-150M-RC
Mfr.Part #
PM125SH-150M-RC
Description
FIXED IND 15UH 5A 27 MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
17.6MHz
Military Standard :
Not
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation :
4.6A
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Case/Size Code :
Test Frequency :
100kHz
Number of Terminations :
2
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Packing Method :
TR
Q @ Freq :
25 @ 2.52MHz
Max DC Current :
5A
Depth :
12.8mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height :
6mm
DC Resistance (DCR) :
27mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Current :
5A
Inductance :
15μH
Datasheets
PM125SH-150M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD