PM125SH-121M-RC
Mfr.Part #
PM125SH-121M-RC
Description
FIXED IND 120UH 1.65A 210MOHM SM
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Height :
6mm
Frequency - Self Resonant :
5.5MHz
DC Resistance (DCR) :
210mOhm Max
Max DC Current :
1.65A
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Test Frequency :
0.001MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
120μH
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
26 @ 796kHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
PM125SH-121M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD