PM105S-330M
Mfr.Part #
PM105S-330M
Description
FIXED IND 33UH 1.39A 120MOHM SMD
Operating Temperature :
-30°C~100°C
Tolerance :
±20%
Published :
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
2.52MHz
Inductance :
33μH
Height :
5mm
Series :
PM105S
Size / Dimension :
0.394Lx0.362W 10.00mmx9.20mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Material - Core :
Ferrite
Reach Compliance Code :
Unknown
Lead Free :
Contains Lead
HTS Code :
Current Rating :
1.39A
Mount :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Max DC Current :
1.39A
Datasheets
PM105S-330M
Bourns, Inc. PM105S-330M
PM105S-330M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD