PLTT0805Z7870QGT5
Mfr.Part #
PLTT0805Z7870QGT5
Description
RES SMD 787 OHM 0.02% 1/4W 0805
Tolerance :
±0.02%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
787Ohm
Operating Temperature :
-55°C~215°C
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Surface Mount
Datasheets
PLTT0805Z7870QGT5
Vishay PLTT0805Z7870QGT5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLTT Series, Thin Film, 787Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~215°C