PLT0805Z5621LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z5621LBTS
Description
RES SMD 5.62KOHM 0.01% 1/4W 0805
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Working Voltage :
100V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
5.62kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm