PLT0805Z4270LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z4270LBTS
Description
RES SMD 427 OHM 0.01% 1/4W 0805
Resistance :
427Ohm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
838.2μm
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Working Voltage :
100V
Additional Feature :
FALME PROOF
Tolerance :
±0.01%