PLT0805Z4120LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z4120LBTS
Description
RES SMD 412 OHM 0.01% 1/4W 0805
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
412Ohm
Working Voltage :
100V
Height :
838.2μm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Max Power Dissipation :
250mW