PLT0805Z3481LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z3481LBTS
Description
RES SMD 3.48KOHM 0.01% 1/4W 0805
Working Voltage :
100V
Height :
838.2μm
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Resistance :
3.48kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Tolerance :
±0.01%
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
0805 (2012 Metric)
Datasheets
PLT0805Z3481LBTS
Vishay PLT0805Z3481LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~125°C