PLT0603Z3401LBTS
Mfr.Part #
PLT0603Z3401LBTS
Description
RES SMD 3.4KOHM 0.01% 0.15W 0603
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Max Power Dissipation :
150mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
JESD-609 Code :
e0
Resistance :
3.4kOhm
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Published :
Power (Watts) :
0.15W
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.01%
Composition :
Thin Film
Datasheets
PLT0603Z3401LBTS
Vishay PLT0603Z3401LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 3.4kOhm, 0.15W, ±0.01%, -55°C~125°C