PLT0603Z3121LBTS
Mfr.Part #
PLT0603Z3121LBTS
Description
RES SMD 3.12K OHM 0.15W 0603
Working Voltage :
75V
Max Power Dissipation :
150mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.15W
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
3.12kOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
No
Datasheets
PLT0603Z3121LBTS
Vishay PLT0603Z3121LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 3.12kOhm, 0.15W, ±0.01%, -55°C~125°C