PLT0603Z2612LBTS
Mfr.Part #
PLT0603Z2612LBTS
Description
RES SMD 26.1K OHM 0.15W 0603
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Additional Feature :
FALME PROOF
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
No
Packaging :
Strip
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
150mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
508μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W
Working Voltage :
75V
Published :
Tolerance :
±0.01%