PLT0603Z2580LBTS
Mfr.Part #
PLT0603Z2580LBTS
Description
RES SMD 258 OHM 0.01% 0.15W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Product Category :
Circuit Board Hardware - PCB
Composition :
Thin Film
BIVAR
2
Product :
Component Mounts
Resistance :
258 Ohms
Packaging :
Bulk
Product Type :
Circuit Board Hardware - PCB
Outside Diameter :
9.5 mm
Inside Diameter :
5.7 mm
Power (Watts) :
0.15W
Subcategory :
Hardware
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.51mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
0.06 in
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Series :
PLT
Brand :
BIVAR
Type :
Wash Away Spacer
Size / Dimension :
0.064 L x 0.032 W (1.63mm x 0.81mm)
Tolerance :
±0.01%
RoHS :
Details
Length :
Features :
Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Datasheets
PLT0603Z2580LBTS
Vishay PLT0603Z2580LBTS
PLT Series, Thin Film, 258 Ohms, 0.15W, ±0.01%, -55°C ~ 125°C