PLF-22D6-20A-Q
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLF-22D6-20A-Q
Manufacturer
Adam Tech
Description
EMI/RF LINE FILTER, 115/250VAC 2
Stock
29
In Stock :
29
Manufacturer :
Adam Tech
Product Category :
Power Line Filter Modules
Inductance :
L1 - 4mH, L2 - 2.5mH
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Rated AC :
115V, 250V
Applications :
Current :
20 A
Termination Style :
Quick Connect
Frequency - Operating :
50 ~ 60Hz
Filter Type :
Single Phase
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Voltage - Rated DC :
Approval Agency :
cURus
Configuration :
Two Stage
Datasheets
PLF-22D6-20A-Q
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH