PLED75W-020-C3750-D
Mfr.Part #
PLED75W-020-C3750-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 7-20V 3.75A
1.2lbs 544.3g
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Max Output Current :
3.75A
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Efficiency :
87%
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Voltage - Output :
7V~20V
Power (Watts) :
75W
Height :
37.338mm
Max Power Dissipation :
75W
Published :
CE, cULus
Dimming :
Analog
Chassis Mount
Thomas Research Products PLED75W-020-C3750-D
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR